SPOR SALONLARI

SPOR SALONLARI

Spor salonlarının zeminleri diğer zeminlerden farklı olarak bir çok ihtiyacı karşılamak zorundadır. Bu nedenle spor sistemlerinin değişik tipleri mevcuttur .

PVC Spor zemin kaplama, kapalı spor salonları, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, hentbol sahası ve futsal sahası gibi alanların zeminlerinde kullanılabilen farklı kalınlıklarda olabilen, çok veya tek katmanlı olarak uygulanabilen özel bir yer döşemesi türüdür. Düz renkli ve ahşap desenli modelleri mevcuttur.

Bu zemin türü spor alanlarında kullanılabilmesi için ekstra esnek ve kaymaz olacak şekilde tasarlanmıştır. PVC Spor zemin kaplama yapıştırıcılar ile yerinde motajlanmaktadır.

Kapalı spor salonu zemini olarak tercih edilir. Bu zemin türü en fazla ülkemizde popüler olan basketbol sahaları için kullanılmaktadır. Ayrıca diğer bir çok oyun alanı için de uygundur; tenis kortu zemini, voleybol sahası zemini, hentbol sahası zemini, çok amaçlı saha ve futsal sahası zeminleri için de çok uygun ve tercih edilen bir zemindir.

Oyun alanı çizgileri beyaz olarak boyanır. Çizgiler tercih edilen oyun türüne göre çizilir. Bir sahada farklı renkler kullanılabilir. İsteğe göre ahşap desenli pvc spor zemin kaplama olarak da tercih edilebilir. Örneğin tenis kortlarında iç alanda mavi ve dış alanda yeşil renkleri kullanılabilir. Bu renk kullanımı özellikle çok amaçlı sahalarda farklı sporların bir arada yapılması için avantaj sağlar.