EKSAN HASTANE VE AMELİYATHANE PVC ZEMİN KAPLAMALARI

EKSAN HASTANE VE AMELİYATHANE PVC ZEMİN KAPLAMALARI

EKSAN ZEMİN olarak ŞEHİR HASTANE'leri ve 45 günde tamamlanan PANDEMİ HASTANESİ başta olmak üzere birçok hastanenin zemininde imza sahibiyiz , 25 yıllık tecrübemiz usta ekibimizle hizmetinizdeyiz .

Pvc zemin kaplamaları, hastane yer döşemeleri olarak  bilinen en hijyenik en uzun ömürlü yer döşemesidir

Hastanelerde hasta odaları, koridorlar, yoğun bakım odaları,ameliyathanelerde ve benzeri yerlerde homojen kondaktif antistatik antibakteriyel PVC yer döşemesi kullanılır. Hastane yer döşemeleri  malzemelerinde PVC zemin kaplama üretim teknikleri gereği en üst yüzeyde film tabakası olarak ifade edilen kalınlıkta özel tekniklerle emdirilmiş PUR tabaka veya cila bulunur. PVC yer döşemesi 2 mm kalınlığındadır. Renkler katalog üzerinden ameliyathane duvar rengine uygun olarak seçilir.

Hastane gibi sağlık koşullarının üst düzeyde olması gereken bölgelerde, insan sağlığı ve doğa üzerinde olumsuz etki yaratmayacak bir malzeme tercih edilmeli. Hastane yer döşemeleri için seçilecek olan pvc zemin kaplama malzemesinin antibakteriyel ve antialerjik olması gerekir.

Temizlik ve hijyen, hastane yapılarının en önemli sorunlarından biri olmaktadır. Bu anlamda mekanlarda kullanılan döşeme kaplamasının türü önemli bir rol oynamaktadır. Döşeme yıkanabilir malzeme ile kaplanmalı, yıkandığı için döşemede su giderleri olmalı veya döşeme kaplamasında yanmaz ve kaymaz malzeme seçilmeli, halı kullanılmamalı, mümkünse anti bakteriyel döşeme kaplaması tercih edilmelidir. Döşeme kaplaması rengi gözü yormamalı ve renk seçiminde "hastane hissi" yaratmayacak açık renkler seçilmelidir.

Sağlık koşullarının önem kazandığı hastane ve benzeri binalarda döşeme kaplamalarının pürüzsüz, gözeneksiz, olabildiğince az ekli, yıkanmaya elverişli bünye yapışma sahip olması istenir.

HASTA ODALARI ZEMİN KAPLAMASI

  • Hasta odaları için ana gereksinimler aşağıdakilerdir:
  •  Kolaylıkla temizlenmeli ve hijyenik, kirden uzak bir yüzey sunmalıdır.
  •  Sıcak ve konforlu olmalıdır.
  • Sessiz olmalıdır.

 Aşınmaz, kaygan olmayan bir nitelik taşımalıdır.

Hasta odaları için yukarıda açıklanan niteliklerin hepsine sahip olmamasına rağmen, ahşap döşeme kaplaması en yaygın kullanılan başlıca ahşap, sertliği ve parlaklığı nedeniyle hoş renkli akçaağaçtır. Genel olarak cilalı tutulmakta ve bu onun dayanıklılığım artırmasına rağmen, onu aynı zamanda tehlikeli biçimde kaygan hale getirmektedir. Yıkama, ahşap moleküllerini yumuşatır ve daha sonra ahşap yatak yükü nedeniyle aşınma gösterir. Bununla birlikte bu malzeme oldukça gürültülü olmasına rağmen, diğerlerine kıyasla daha sıcak ve yürümesi daha konforludur. Meşe ve çam çok sık kullanılan ahşap malzemelerdir.

HOMOJEN-HETEROJEN PVC , hasta odaları için oldukça değişken başarı dereceleriyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı hastaneler bu malzemenin dayanıklı, sessiz ve yürümesi rahat olduğunu bildirirken, hemen hepsi temizliğinin çok zor olduğuna işaret etmektedirler. Özellikle nötral gri-kahverengi rengindeki modellerin temizlik açısından en iyi olduğu düşünülmektedir. Diğer başarısızlık ve eksiklikler çok ince malzemelerin kullanımından dolayıdır. 6.35 mm (1/4 in.) malzemeyle yıpranma sıkıntısı yaşanmazken, 1.19 mm (3/16 in.) bir kalınlık minimum olarak alınmalıdır. Bu zorluklara rağmen, sıcak ve sessiz olması gerçekleri, bu tipte bir döşeme kaplamasının düşünülmesini önemli hale getirir.

Linolyum özellikle bulaşıcı hastalıklar hastanesi için gittikçe popüler hale gelmektedir. 3.3 mm ve altında kalınlıklarda bile linolyum ihtiyaçlara yeterli biçimde cevap verecek gibi görünmektedir. Daha büyük ölçekte, temizlenme kolaylığı, yeterli derecede sıcaklık, sessizlik ve esneklik ile birleştirdiği için daha sürekli yapılar için de uygundur.

HASTANE KORİDORLARI ZEMİN KAPLAMALARI EKSAN ZEMİN

Burada istenen şartlar, aşınmaya karşı büyük bir dayanıklılık gösterme gereksinimi ve sessizliğin daha önemli olması haricinde odalardaki şartlara benzer niteliktedir. Odalar için kullanılan malzemelerin pek çoğu koridorlar için de uygundur. Kalın kauçuğun zor aşınır özellikleri onu daha uygun hale bile getirmektedir. Özellikle sünger kauçuk, ses azaltıcı nitelikleri nedeniyle kullanışlıdır. Genel olarak 3.175 mm (1/8 in.) sünger kauçuk ile 3.175 mm (1/8 in.) masif üst yüzey birleşimi tavsiye edilmektedir.

Siyah ya da renkli asfalt başarıyla kullanılmaktadır. Asfalt sessiz, sıcak ve dayanıklıdır; bağlantısız olması ve sundurma içinde oluşturulması ek avantajlarıdır. PVC  eksiz döşeme kaplamaları da uygundur ve kolayca bakımları yapılabilmektedir.


Ameliyathane zemin kaplamaları

Ameliyathaneler için mümkün olduğunca az ek yerine sahip, dış etkilere dayanıklı (su vb. geçirmez), leke tutmaz döşeme kaplamaları gerekmektedir.

Ameliyathane zemini için antistatik esdli ,homojen pvc, duvar döşemesi kullanılmaktadır .


Hastane zemin kaplama fiyatları

Hastane zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Hastane zemin kaplama fiyatı almak için  0216 487 0910  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.