EKSAN PVC ZEMİN KAPLAMA

EKSAN PVC ZEMİN KAPLAMA

EKSAN Pvc zemin kaplama,  ham maddesi  PVC  esaslı olan zemin kaplama ürünüdür. Zengin renk ve desen seçenekleri bulunan pvc yer döşemeleri kolay uygulanabilirliği ,leke tutmaması ve temizliği zahmet gerektirmeyen yer döşeme ürünü olduğu için tercih edilmektedir. Hijyen açısından en temiz olması gereken hastanelerin pvc zemin döşemelerini tercih etmesinden bunu anlayabilirsiniz.
Pvc zemin kaplamalar düz ve pürüzsüz zemin özelliği taşıyan modelleri ile spor salonların ve okullarda tercih edilme sebeplerindendir.Farklı modelleri ile engellilerin iç mekanlardaki yürüyüş yollarının daha belirgin hale gelmesi için de kullanılmaktadır.

Kolay uygulanabilir olması ve uzun ömürlülüğü nedeniyle genellik ile trafiğin yoğun olduğu mekanların yer döşemelerinde tercih edilmektedir .Örnekte verdiğimiz gibi hastane ve okul gibi zeminlerin trafiği son derece yoğundur.
Laminat parke ve lamine parke gibi ahşap yer döşemeleri bu trafikte oldukça yoğun bir şekilde çalışır. Buda zeminin yıpranmasına ve ömrünün kısalmasına neden olur. Bakımının ve temizliğinin yapılmasında zorluk çıkartacağı için daha pratik bir malzeme olan pvc yer döşemeleri tercih edilmektedir.
Teknolojinin de ilerlemesiyle ahşap ,karo halı görünümüne sahip pvc zemin kaplama modelleri mevcuttur.

Pvc zemin kaplama çeşitleri
Pvc zemin kaplama çeşitleri, amacına göre adlandırılmıştır. Nasıl bir zemin kullanılacığına göre özelliği belirlenen pvc yer döşemeleri bu doğrultuda isimlendirilmiştir.
Homejen pvc zemin kaplama
, homejen yapıya yani malzemenin her yerinde tamamen aynı özellikte ve eşit bir şekilde olmasıdır. Standart kalınlığı 2mm.Aşınma tabakası ise 0.30 mikron ile 0.80 mikron arasındadır. Homejen kaplama yoğun trafiğe sahip olan yerlerde kullanımı uygundur.

Uzun ömürlü ve dayanıklı olmasının yanında kirlenmesi , lekelenmesi durumunda temizlenerek cila işlemi uygulanmasıyla ilk gün ki durumuna gelebilir . Homejen zemin kaplaması kendi arasında farklı kalitelere ayrılmaktadır. Hastanalerde bu pvc zemin kaplama çeşiti kullanılmaktadır.
Heterojen zemin kaplama, 2mm kalınlığında olan ve malzemede katman bulunmayan pvc zemin kaplamasıdır. Kaliteyi belirleyen unsur aşınma tabakası olan üst tabakadır.Aşınma tabakası 0,30 ile 0,80 arasındadır. Heterojen zemin kaplama cila gerektirmemektedir.
Linoleum pvc zemin kaplama, içerisinde herhangi zararlı madde bulundurmayan insan sağlığına zarar teşkil etmeyen 100% doğal ve anti bakteriyel pvc zemin kaplama çeşitidir.Antibakteriyel ve hijyenik olmasının yanında sigara yanıkları gibi durumlara karşı dayanıklıdır.
Keten tohumu,ağaç reçinesi,hint keneviri,kireç taşı gibi doğal karşımlardan üretilmiştir.Isı yalıtımlı olması ve sesi absorbe etmesiyle tercih sebepleri arasında olan linoleum cila gerektirmeyen özelliği ila tercih edilmesi konusunda daha avantajlıdır.


PVC Zemin Kaplama Özellikleri

 • Rulo veya karo haliyle bulunabilirler. Rulo PVC malzemeler 2 m * 23 m boyutlarında ve Karo malzemeler 60*60 , 50*50 cm boyutlarında satılmaktadır. Bazı ruloların enleri 3 m veya 4 m olabilmektedir.
 • Ürünlerin tamamı antibakteriyel özelliktedir ve bu sebeple rahatlıkla her yerde kullanılabilir.
 • Hijyeniktir ve temizlemesi oldukça kolaydır.
 • Paslanma ve yağa karşı dayanıklıdır.
 • Basınca karşı dayanıklıdır. Bu nedenle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde tercih sebebidir.
 • Gürültüyü absorbe eder.
 • Su geçirmez özelliği vardır.
 • Isı dayanımı iyi düzeydedir.
 • Şık bir görünüm sunar ve geniş çaplı renk seçenekleri, desen seçenekleri mevcuttur.
 • Düşük maliyetli olması ile öne çıkmaktadır. Bakım maliyeti de imalat maliyeti gibi düşüktür.
 • Ekonomik ve uzun ömürlüdür pvcler .
 • Yanmaz bir malzeme yapısındadır ki bu da PVC zemin kaplama modellerinin dünya piyasasında yükselişe geçmesinin bir diğer önemli özelliği olarak bilinir

Bu özellikleri sayesinde  PVC zemin kaplama bir çok kullanım durumlarında dayanıklılık göstermektedir. Şık görünümü, geniş çaplı renk seçenekleri, düşük maliyet ve uzun ömürlü olması sebebiyle günümüzde çokça tercih edilme sebebidir.

PVC ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

PVC zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. PVC  zemin kaplama fiyatı almak için  0216 487 0910  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir .